Staff


Elementary Faculty and staff


administrative

Craig Bahr

Principal

Barb Jenson

Administrative Assistant

Faculty and staff

beth anderson

WIN Time Teacher

Raina Askin

RTI/MTSS Coach

Paige Babler

Grade 4 Instructor

Joyce Bauer

Special Education Para

Denelle Baumgart

School Readiness Instructor

laura bergren

Early Childhood Special Education Para

Anne Braseth

School Readiness Instructor/ECFE Program Coordinator

Stephanie Carlson

Kindergarten Instructor

Lana Davis

WIN Time Teacher

Andrew Eklund

Vocal Music Instructor

Kristen Frank

Grade 3 Instructor

Shanna Garcia

Stellher Human Services

Hanna Gedrose

Grade 3 Instructor

Kristina Gordon

Grade 5 Instructor

Rachel Green

Grade 6 Instructor

Angie Hanson

Special Education Para

Megan Hilfer

Grade 4 Instructor

jessica Hilde

Special Education Para

jim hopkins

Grade 4 Instructor

justin hoskins

Special Education Instructor

deb Huseby

WIN Time Teacher

Bria Itzen

Special Education Instructor

Rachael Johnson

Kindergarten Instructor

Diane Jordan

Vocal Music Instructor

Gina Kinney

Special Education Instructor

Tiffany Kirkevold

School Readiness Para

Linda Long

WIN Time Teacher

Laurie Mattson

Kindergarten Instructor

Lisa Mcleod

Social Worker

Maria Miosek

Special Education Para

Mary Moeller

Special Education Para

Joni Moseng

Special Education Para

Dean Nash

Custodian

Angie Nelson

WIN Time Teacher

Janna Nelson

Physical Education Instructor

Monika Nelson

Grade 3 Instructor

Teresa Nelson

School Readiness Para

Pete Olson

Custodian

Erica Pake

WIN Time Teacher

Nicole Perman

Speech and Language Pathology

Jim Prindle

Custodian

taylor Reichel

WIN Time Teacher

Twyla Reineccius

School Readiness Para

Megan Sangren

Grade 6 Instructor

Sammi Sapa

Grade 2 Instructor

Stephanie Schindler

Special Education Para

Adam Simon

Custodian

Amanda Snyder

Grade 1 Instructor

Mary Softing

Grade 6 Instructor

Stacey Stalberger

Grade 1 Instructor

Kristine Swiontek

Special Education Para

Tammy Teach

Vocal Music Instructor

Katy VanHavermaet

Grade 2 Instructor

Sarah Vareberg

School Readiness and ECFE Clerical/Library

Sandra Vetter

Grade 2 Instructor

Jenny Wagner

Grade 5 Instructor

Julia Watchorn

Grade 5 Instructor

Megan Williams

Special Education Instructor

Lori Wixo

Physical Education Instructor

christina Wuolett

Special Education Para